Dritëro Agolli feston 85-vjetorin, dita i tij plot surpriza dhe tufa me lule pambarim

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:10 14-10-2016 Dritëro Agolli feston 85-vjetorin, dita i tij plot surpriza dhe tufa me lule pambarim

85-vjetori e gjen Dritëro Agollin në formën më të mirë të mundshme.

Pas një jete të gjatë mbushur me krijmtari, me romane të suksesshme dhe njëkohësisht me familjen e tij të lumtur, shkrimtari i madh feston si nuk ka më mirë këtë ditëlindje.

Ditëlindje e lumtur për të, por edhe për të gjithë ata që e rrethojnë dhe e duan.

Dritëroi ka nisur të përgatitet për vizitat që e presin ndërkohë nuk harron të hedhë në qafë shallin e kuq.

Kush e mendon ndryshe Agollin përveçse me flokët e gjatë e të bardhë?!

Shkrimtari është surprizuar që herët në mëngjes nga ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe tufat me lule pambarim i kanë mbushur ditën…

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edi Rama plas “bombën” në Beograd, ja kopertina e librit “Kurban”. Kryeministri flet për newsbomb.al
Foto e ditës »
Article Logic
Execution time: 0.013199090957642
array(1) { ["section"]=> string(90) "dritero-agolli-feston-85-vjetorin-dita-i-tij-plot-surpriza-dhe-tufa-me-lule-pambarim-56106" }