Dritëro Agolli siç nuk e keni parë, qethet dhe gati për festën e ditëlindjes. Surpriza e parë këtë mëngjes, ministrja…(FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:04 13-10-2016 Dritëro Agolli siç nuk e keni parë, qethet dhe gati për festën e ditëlindjes. Surpriza e parë këtë mëngjes, ministrja…(FOTOT)

85-vjetori e gjen Dritëro Agollin në formën më të mirë të mundshme. Pas një jete të gjatë mbushur me krijmtari, me romane të suksesshme dhe njëkohësisht me familjen e tij të lumtur, shkrimtari i madh feston si nuk ka më mirë këtë ditëlindje.

Ditëlindje e lumtur për të, por edhe për të gjithë ata që e rrethojnë dhe e duan.

Dhe këtë mëngjes, Dritëroi, si çdo burrë, përkrah Sadijes së tij të pashme, ka nisur të përgatitet për vizitat që e presin. Nuk harron të hedhë në qafë shallin e kuq, edhe pse flokët nuk i ka prerë dhe aq. E kush e mendon ndryshe Agollin përveçse me flokët e gjatë e të bardhë?!

Një vajzë e ndihmon të qethet…më pas, surpriza…ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro troket në derë, tufa pambarim me lule… Edhe redaksia e Newsbomb.al i uron shkrimtarit të madh vite të lumtura e të shëndetshme!

 

driteroagolliditelindja6ok.gif

driteroagolliditelindja4ok.gif

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023072004318237
array(1) { ["section"]=> string(126) "dritero-agolli-sic-nuk-e-keni-pare-qethet-dhe-gati-per-festen-e-ditelindjes-surpriza-e-pare-kete-mengjes-ministrja-fotot-56023" }