Dritëro Agolli sot 85 vjeç, Rama e uron kështu

Publikuar tek: kulture-art, më 11:16 13-10-2016 Dritëro Agolli  sot 85 vjeç, Rama e uron kështu

Shkrimtari i madh Dritëro Agolli sot feston 85-vjetorin e tij. Vajza e tij Elona, nipër e mbesa, të afërt të lumtur për shkrimtarin, por po kështu edhe kryeministri i vendit Edi Rama.

Edhe pse ndodhet në Beograd, Rama nuk ka harruar të urojë Agollin duke i shkruar:

''EDHE 100 DRITERO! Urojmë të gjithë që të kesh një ditëlindje të gëzuar e për shumë vite të tjera akoma, rrethuar me dashuri, miq, lexues dhe mbushur me frymëzim për të tjera poezi në vazhdën e perlave që tanimë i ke falur thesarit të shqipes.''

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02747917175293
array(1) { ["section"]=> string(51) "dritero-agolli-sot-85-vjec-rama-e-uron-keshtu-56013" }