DRITHËRUESE/ Humbi 3 fëmijët dhe të shoqin në aksidentin e Velipojës, Evisa Preka mëson të vërtetën e kobshme

Publikuar tek: aktualitet, më 15:23 25-02-2018 DRITHËRUESE/ Humbi 3 fëmijët dhe të shoqin në aksidentin e Velipojës, Evisa Preka mëson të vërtetën e kobshme

Një javë pas aksidentit tragjik që preku zemrat e shqiptarëve Evisa Preka, e vetmja e mbijetuar e kësaj ngjarje ka mësuar më në fund lajmin e kobshëm.

Lajmi se 3 fëmijët e saj të vegjël, dy vajzat 10 dhe 5 vjeçe dhe djali 9-muajsh nuk jetojnë më bashkë me bashkëshortin e saj, Edmond Preka, e ka mësuar natën e mbrëmshëm, duke shënuar kështu edhe natën më të trishtë të jetës së saj.

Sapo mësoi mbi tragjedinë, Evisa 34-vjeçare ka shpërthyer në lot e ulërima, duke kaluar në një gjendje të rëndë psikologjike.

Në këto kushte, mjekët i janë gjendur menjëherë pranë dhe i kanë shtuar dozën e qetësuesëve për ta mbajtur nën kontroll.

Aksidenti ndodhi të dielën që kaloi në aksin Shkodër –Velipojë. Edmond Preka ndërroi jetë në vend bashkë me vajzën 5-vjeçare Ajsel dhe foshnjen 9-muajsh, ndërsa Noemi dy ditë më vonë, pasi zemra i pushoi teksa ishte në gjendje kome.

Që prej asaj ditë Evisa Preka vazhdon të qëndrojë në spitalin rajonal të Shkodrës, ndërsa mjekët kanë konfirmuar se sa i takon plagëve të marra ajo është jashtë rrezikut për jetën.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013386964797974
array(1) { ["section"]=> string(114) "dritheruese-humbi-3-femijet-dhe-te-shoqin-ne-aksidentin-e-velipojes-evisa-preka-meson-te-verteten-e-kobshme-111418" }