DRITHËRUESE/ Nëna kurde mban në dorë vajzën e vdekur, thirrja therëse: Çfarë kërkon Erdogani nga ne?

Publikuar tek: bota, më 08:54 20-10-2019 DRITHËRUESE/ Nëna kurde mban në dorë vajzën e vdekur, thirrja therëse: Çfarë kërkon Erdogani nga ne?

Një nënë që mban vogëlushen e saj të vdekur në dorë dhe nuk ndal britmat dhe lotët...

Aktori Robert De Niro ka postuar në llogarinë e tij në Twitter këto pamje therëse të një nëne kurde. Ajo është arratisur pas sulmit turk në Siri, ndërsa në dorë mban vajzën e saj te vogël, që ka ndërruar jetë.

“Burri qëndroi pas meje dhe unë nuk e di nëse ai ishte gjallë. Çfarë kërkon Erdogani nga ne? Unë e mora trupin e vajzës time dhe u largova. Çfarë dëshiron ai?”, thotë ajo para kamerës.

“Amerika na ka shitur në Turqi, Turqia po vret fëmijët tanë. Ku janë të drejtat e popullit kurd? Ku janë të drejtat tona? A nuk jemi ne njerëz sepse ne jemi kurdë dhe flasim gjuhën kurde?

Shikoni! Unë mbaj trupin e vajzës time, nuk kam ku të shkoj, nuk kam ku të jetoj! Ku të shkoj? Çfarë kërkon Erdogani nga ne? Pse nuk bëri asgjë, ndërsa Shteti Islamik po sulmonte kurdët dhe po mbyste fëmijët tanë?”, shton ajo më tej.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012511014938354
array(1) { ["section"]=> string(103) "dritheruese-nena-kurde-mban-ne-dore-vajzen-e-vdekur-thirrja-therese-cfare-kerkon-erdogani-nga-ne-182755" }