Droga në Doganën e Kapshticës, pezullohen 5 policë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:20 20-01-2018 Droga në Doganën e Kapshticës, pezullohen 5 policë

5 punonjës policie janë shkarkuar nga puna pasi mendohet se kanë lidhje me ngjarjen ku 2 kg heroinë u sekuestruan në një autobus. 

Të pezulluarit kanë qënë në shërbim gjatë sekuestrimit të drogës. Pas pezullimit nga puna të drejtorit të Krimit në Kapshticë i cili rezultoi pronar i shoqërisë së autobusit ku u gjet droga, ka ardhur dhe pezullimi i 5 policëve.

Droga prej 2 kg ishte nisur drejt shtetit grek me autobusin e kompanisë Metro Euro. 

Sakaq, mësohet se aksionere e kompanisë së autobusave është dhe vjehrra e Edmond Çelës, shefit të krimit në Doganë që u shkarkua nga puna ditën e sotme.

Hetimet janë zgjeruar dhe janë shtrirë në gjithë zyrtarët e kufirit të cilët po hetohen për lidhje të mundshme me trafikun e drogës.

Pezullimi do të zjgasë deri në verifikimin e hetimeve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shiu i furishëm, përfshihen në aksident 4 makina te UNAZA (PAMJET VIDEO)
EKSKLUZIVE/ Flet ish-deputeti i PS që la politikën për kirurgjinë: Ky është vendi im, ju tregoj sfidën »
Article Logic
Execution time: 0.011948108673096
array(1) { ["section"]=> string(56) "droga-ne-doganen-e-kapshtices-pezullohen-5-police-107292" }