Droga në Portin e Durrësit, çdo pako kishte nga një letër bixhozi, ja pse

Publikuar tek: aktualitet, më 17:53 26-10-2015 Droga në Portin e Durrësit, çdo pako kishte nga një letër bixhozi, ja pse

Droga e sekuestruar ditën e djeshme në një kamion të ngarkuar me lëndë drusore kishte diçka të veçantë nga sekuestrimet e tjera të policisë.

Ajo ishte e ndarë në 40 pako të ndryshme dhe secila pako kishte nga një letër bixhozi të vendosur brenda. Policia duket se nuk e ka patur të vështirë të kuptojë skemën e përdorur nga trafikantët e dorgës.

Sipas tyre, kjo skemë shërbente për të dorëzuar mallin te secili nga katër blerësit e saj në Milano. Me ane te figurave të letrave, trafikantët shqiptar kishin ndarë edhe sasinë e drogës, ashtu sikurse ishte porositur më herët nga grupi tjetër kriminal.

Secila prej letrave e ndryshme nga njëra tjetra, i përkiste një blerësi, i cili në momentin e tërheqjes së drogës, duhet të mbante në dorë edhe letrën identifikuese , në ketë rast, spathin, karron, maçin apo kubin.

Vetëm në këtë mënyrë do të identifikoheshin porositësit nga grupi tjetër i trafikantëve të cilët do të mundësinin dërgimin e drogës deri në destinacion. Si në një lojë pokeri, trafikantët do ta kishin më lehtë të shkëmbenin porosinë, kundrejt vlerës monetare të përcaktuar më herët, pa ngatërruar blerësin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I pagoi të gjitha detyrimet e energjisë gruas 100 vjeçare, rrëfehet 27 vjeçari
Nesër dhe pasnesër Gjermania kthen shqiptarët, 365 persona do zbresin në Rinas »
Article Logic
Execution time: 0.012122869491577
array(1) { ["section"]=> string(77) "droga-ne-portin-e-durresit-cdo-pako-kishte-nga-nje-leter-bixhozi-ja-pse-24011" }