Droga në Shqipëri, mediat e huaja: Ja kaloni dhe mafias siçiliane

Publikuar tek: aktualitet, më 17:29 06-01-2018 Droga në Shqipëri, mediat e huaja: Ja kaloni dhe mafias siçiliane

“The Times” ka bërë një artikull për drogën në Shqipëri duke e krahasuar me mafian siçiliane madje, duke thënë se shqiptarët janë akoma dhe më keq. 

Në artikull flitet edhe për Moisi Habilaj dhe bandën e tij që u arrestuan për trafikim armësh dhe mbi 3 ton kanabis në Siçili. Sakaq, në artikull përmendet dhe biseda që posedon policia italiane ku Habilaj thotë se po të kishte një kallashnikov do t’i kishte vrarë të gjithë.

‘The Times” shkruan se droga nga Shqipëria nuk ka ndaluar, dhe se trafikantët kanë zaptuar një pjesë të madhe të territorit.

Screenshot_5.jpg

Screenshot_4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01028299331665
array(1) { ["section"]=> string(70) "droga-ne-shqiperi-mediat-e-huaja-ja-kaloni-dhe-mafias-siciliane-105672" }