Drogë dhe armë në kufirin greko-shqiptar, arrestohet shoferi i makinës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:29 12-02-2019 Drogë dhe armë në kufirin greko-shqiptar, arrestohet shoferi i makinës Foto ilustruese

Një sasi e madhe droge është kapur në kufirin greko shqiptar ditën e  sotme.

Mësohet se policia ka ndaluar një automjet i cili drejtohej nga një shtetas grek në aksin Kozani-Janinë.

Drejtuesi i makinës është arrestuar nga autoritetet.

Pas kontrollit brenda automjetit u gjeten dhe sekuestruan 12 pako me 76 kg 900 gram marijuane, 1 pistolete Broëning me një krehër me 2 fishekë 22 mm, 2 celulare dhe 250 euro.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.004605770111084
array(1) { ["section"]=> string(76) "droge-dhe-arme-ne-kufirin-greko-shqiptar-arrestohet-shoferi-i-makines-152468" }