Drogë dhe orgji me disa modele në jahtin luksoz, kryebashkiaku hungarez i përfshirë në skandal seksual, aleat i ngushtë i Viktor Orban

Publikuar tek: rajon, më 08:04 14-10-2019 Drogë dhe orgji me disa modele në jahtin luksoz, kryebashkiaku hungarez i përfshirë në skandal seksual, aleat i ngushtë i Viktor Orban

Fushata në Hungari për zgjedhjet komunale është shoqëruar me skandale. Kandidatët janë kapur në video sekrete seksuale ose dyshohet se përdorin drogë.

Një prej tyre është edhe Zsolt Borkai, kryetari i qytetit hungarez Györ dhe një aleat i Viktor Orban, kryeministri autoritar i djathtë i vendit.

Ky i fundit është shfaqur në një video seksuale. Videoja me sa duket tregon Borkai të marrë pjesë në një orgji në një jaht luksoz.

Video është realizuar majin e kaluar në një jaht në bregdetin e Adriatikut në Kroaci, ku Borkai u kap në një skenë “të nxehtë” me disa modele kroate.

Ai pranoi se regjistrimi ishte autentik, por mohoi orgjinë dhe konsumimin e drogës. Bokaia përfaqësohej si njeri i familjes në fushatën zgjedhore dhe promovonte vlerat kristiano-konservatore.

Ndërkaq, dje Kryetari i Bashkisë së Budapestit Tarlos i kërkoi Borkai të hiqte dorë nga posti i tij, me sa duket i shqetësuar për pasojat nga skandali.

Veprimet e Borkai ishin "të pacipa, të padepërtueshme, vulgare dhe të padenjë", tha Tarlos në radio shtetërore. "E vërteta është se Borkai duhet të japë dorëheqjen, sepse vë në dyshim arritjet e të tjerëve".

Kryeministri Orban tha se ai do të presë deri të hënën për të shpallur qëndrimin e tij për Borkai, i cili gjithashtu është kritikuar për lidhjet e tij të biznesit dhe korrupsionin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035584926605225
array(1) { ["section"]=> string(139) "droge-dhe-orgji-me-disa-modele-ne-jahtin-luksoz-kryebashkiaku-hungarez-i-perfshire-ne-skandal-seksual-aleat-i-ngushte-i-viktor-orban-181952" }