Drogë me furgon, fuoristradë dhe skaf, si u braktis në mes të natës 1.3 ton kanabis në Zvërnec

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 29-03-2017 Drogë me furgon, fuoristradë dhe skaf, si u braktis në mes të natës 1.3 ton kanabis në Zvërnec

Një sasi prej 1.3 ton lëndë narkotike e llojit kanabis sativa u sekuestrua natën e mbrëmshme në Vlorë.

Droga u pikas rreth orës 01.00 pas mesnate, teksa po transportohej me një furgon, një makinë tip Fuoristradë dhe një mjet lundrues i llojit skaf në aksin rrugor drejt Zvërnecit.

Sipas policisë, lënda narkotike ishte e ndarë në 52 pako. Autorët sapo kanë kuptuar se janë zbuluar nga policia janë larguar me shpejtësi, duke përfituar edhe nga errësira, si dhe duke braktisur ngakesën me drogë.

Policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e trafikantëve. 

 

17626606_1356483251076173_1787326093027332678_n.jpg

 

17554148_1356483221076176_5820564548468826659_n.jpg

 

17554174_1356483191076179_5381097137592890972_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ZBULOHET SKANDALI: Procedohet penalisht drejtori i fondacionit të bamirësisë dhe 3 vullnetarë
Preku zemrat e të gjithëve, deputetes socialiste i mbetet vetëm të lutet »
Article Logic
Execution time: 0.013266086578369
array(1) { ["section"]=> string(98) "droge-me-furgon-fuoristrade-dhe-skaf-si-u-braktis-ne-mes-te-nates-1-3-ton-kanabis-ne-zvernec-73484" }