Dronët amerikanë vrasin liderin e talebanëve Mullah Mansour

Publikuar tek: bota, më 17:51 22-05-2016 Dronët amerikanë vrasin liderin e talebanëve Mullah Mansour

Lideri i talebanëve Mullah Akhtar Mohammad Mansour besohet se është vrarë gjatë ditës së sotme nga sulmet me raketa nga dronët e ushtrisë amerikane.

Sulmet u realizuan mëngjesin e sotëm në qytetin Ahmad Wal, pranë kufirit mes Afganistanit dhe Pakistanit. Mansour ka luajtur rrol të rëndësishëm në organizimin e talebanëve por edhe organizatave të tjera në lidhje me Al-Kaedën.

Por ministria e Jashtme e Pakistanit i ka dënuar sulmet amerikane duke thënë se është shkelur sovraniteti i vendit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028084993362427
array(1) { ["section"]=> string(65) "dronet-amerikane-vrasin-liderin-e-talebaneve-mullah-mansour-41182" }