Dua Lipa: Gjithçka është e mundur, shpresoj të jem frymëzim për fëmijët e Kosovës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:40 10-04-2020 Dua Lipa: Gjithçka është e mundur, shpresoj të jem frymëzim për fëmijët e Kosovës Dua Lipa

Këngëtarja e njohur shqiptare Dua Lipa, ka prezantuar albumin e saj të ri “Future Nostalgia” i cili është i dyti në karrierën e saj. Albumi është në krye të listës muzikore në Britaninë e Madhe.

Së fundi, në një intervistë për revistën NME, Dua ka folur për karrierën e saj, ndërsa nuk ka harruar të përmendë edhe Kosovën.

23-vjeçarja ndër tjera deklaroi se shpreson që të jetë një frymëzim për fëmijët e Kosovës, se ëndrrat realizohen pavarësisht se nga cili vend vjen.

“Shpresoj të frymëzoj edhe fëmijët në Kosovë, që të dinë se mund të bëjnë gjithçka që ata mendojnë, gjithçka është e mundur, pa marrë parasysh se nga jeni”.

Sunny Hill Foundation, të cilën ajo e ka formuar me familjen e saj në Prishtinë në vitin 2016, synon të ndihmojë të rinjtë kosovarë për të përmirësuar cilësinë e jetës, fokusuar në zgjerimin e mundësive të vendit në art dhe kulturë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091779232025146
array(1) { ["section"]=> string(86) "dua-lipa-gjithcka-eshte-e-mundur-shpresoj-te-jem-frymezim-per-femijet-e-kosoves-202142" }