Dua Lipa nuk harron rrënjët, publikon hartën e trojeve ilire

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:13 17-07-2019 Dua Lipa nuk harron rrënjët, publikon hartën e trojeve ilire

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të sukseshme në botë.

Këngëtarja e lindur në Kosovë, gjithnjë e ka treguar me krenari origjinën e saj shqiptare.

Këtë këngëtarja e bën vazhdimisht në daljet e saj publike, apo edhe postimet në mediat sociale. Së fundmi Dua ka publikuar një video në Instastory, ku shfaqet harta e vjetër e trojeve ilire. Në hartë shihet edhe Dardania e dikurshme.

Ndërkohë, Dua në muajin gusht pritet të mbërrijë në festivalin Sunny Hill në Prishtinë si spektatore, ndërsa bëri të mundur ardhjen e këngëtares së njohur Miley Cyrus dhe Dj Calvin Harris në festival për të promovuar ndërkombëtarisht Kosovën.

LLAAA.jpg

;;A;;AAA.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023912906646729
array(1) { ["section"]=> string(66) "dua-lipa-nuk-harron-rrenjet-publikon-harten-e-trojeve-ilire-172481" }