"Dua të ndahem", polici qëllon të dashurën, vret të atin dhe dy të tjerë

Publikuar tek: bota, më 09:31 20-11-2017

Një polic francez vrau të shtunën tre persona në veri të Parisit dhe më pas ka vrarë veten.

E dashura e tij, motra e saj dhe mamaja u plagosën gjatë incidentit.

Ata që u vranë thuhet se është babai i të dashurës dhe dy kalimtarë.

Kryetari i Sarcellem, në veri të Parisit, tha që gruaja i kishte atij se donte të ndahej.

Oficeri në fillim vrau dy veta me armën e shërbimit, sipas gazetës Le Monde.

“Ishin rezidentë, i njoh mire sepse kam jetuar në këtë rrugë për 10 vjet”, tha kryetari i bashkisë Sarcelle, Francois Pupponi për agjencinë franceze AFP, por shtoi se nuk kishte kontakte me policin.

31-vjeçari më pas e gjuajti të dashurën në fytyrë në momentin që ajo ishte ulur në makinë. Më pas qëlloi mamanë e saj, babain dhe të dashurën, përpara se t’ja drejtonte armën vetes.

Trupi i tij u gjet në kopshtin e një shtëpie afër. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011934995651245
array(1) { ["section"]=> string(75) "dua-te-ndahem-polici-qellon-te-dashuren-vret-te-atin-dhe-dy-te-tjere-100177" }