“Duam të vaksinoni pleqtë”, qytetarët i shkruajnë Ramës në Facebook, kryeministri: Po luftoj si qen pa pushim!

Publikuar tek: politike, më 09:21 23-02-2021 “Duam të vaksinoni pleqtë”, qytetarët i shkruajnë Ramës në Facebook, kryeministri: Po luftoj si qen pa pushim! FotoArkive: Edi Rama

Qytetarët i kërkojnë kryeministrit Rama që të nisë procesi i vaksinimit te të moshuarit. Në Facebook, ata i kanë bërë Ramës kërkesat e tyre, ndërsa kryeministri thotë se po lufton pa pushim.

“Duam te vaksinoni pleqte se s’po pyesim per vete Jo. Tmerr po shohim nga ky virus 6 dite me temperature”, i shkruan një qytetare Ramës, ndërsa ky i fundit ia kthen “edhe une ate dua, prandaj po luftoj si qen papushim, kur i thone llafit!”

Ndërkohë, një qytetar tjetër akuzon Ramën se po bën “spektakël televiziv” kur numri i viktimave nga Covid-19 është rritur.

Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg
Screenshot_4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LSI në fushatë, Monika Kryemadhi: Me ne, shqiptarët do të ushqehen më mirë dhe më lirë! (VIDEO-MESAZHI)
Lulzim Basha takon pronarët e biznesve në Tiranë, u kërkon të votojnë në 25 prill: Unë s’kam premtime, do ju ndihmoj juve »
Article Logic
Execution time: 0.010694980621338
array(1) { ["section"]=> string(111) "duam-te-vaksinoni-pleqte-qytetaret-i-shkruajne-rames-ne-facebook-kryeministri-po-luftoj-si-qen-pa-pushim-239877" }