Dubai, përfshihet nga flakët një prej ndërtesave më të larta në botë (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:05 21-02-2015 Dubai, përfshihet nga flakët një prej ndërtesave më të larta në botë (Video)

Një prej ndërtesave më të larta në botë e quajtur “Pishatri” është përfshirë nga zjarri.

Ngjarja ka ndodhur gjatë orës së natës në Dubai dhe flakët janë përfshirë pothuajse në çdo katë të ndërtesës gjigande.

Me mijëra njerez që ndodheshin brenda ndërsës 336 metra të larë janë evakuar, ndërsa deri më tani nuk është shënuar asnjë viktimë.

Policia e vendit është duke punuar për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit, që mësohet se ka nisur në katin e 50-të të ndërtesës 79-katëshe.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026088953018188
array(1) { ["section"]=> string(78) "dubai-perfshihet-nga-flaket-nje-prej-ndertesave-me-te-larta-ne-bote-video-4036" }