‘Duhani vret’, simboli i ‘Marlboros’ ndërron jetë në moshën 90 vjeçare, por vet nuk e tymosi asnjëherë

Publikuar tek: bota, më 22:50 09-11-2019 ‘Duhani vret’, simboli i ‘Marlboros’ ndërron jetë në moshën 90 vjeçare, por vet nuk e tymosi asnjëherë Robert Norris, imazhi per 12 vjet i markes se njohur te cigareve 'Marlboro'

Robert Norris, i njohur si simboli i ‘Marlboros’ pasi imazhi i tij është përdorur për reklamat e kësaj marke cigaresh, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 90-vjeçare.

Për 12 vite rresht Norris u pa si imazhe nëpër reklama revistash dhe ‘billboardash’ me cigare ‘Marlboro’ në gojë dhe me kapele kaubojsi.

Pavarësisht kësaj, ai kurrë nuk e piu cigaren dhe hoqi dorë nga të qenit imazh i reklamave të Marlboros kur kuptoi se kjo nuk do të ishte shembulli më i mirë për fëmijët e tij.

malooooooooooo.jpg

malboro.jpg

sopppp.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri i Jashtëm turk: Askush s’ka të drejtë mbi pasuritë e Sirisë, SHBA do vetëm rezervat e naftës por ato i takojnë popullit
U dënuan për korrupsion, ish-presidenti brazilian lirohet nga burgu »
Article Logic
Execution time: 0.0092191696166992
array(1) { ["section"]=> string(103) "duhani-vret-simboli-i-marlboros-nderron-jete-ne-moshen-90-vjecare-por-vet-nuk-e-tymosi-asnjehere-185320" }