‘Duhen zgjedhje të parakohshme’, Hajdari tregon zgjidhjen e vetëm për të ‘ndrequr vendin’

Publikuar tek: politike, më 09:47 21-10-2019 ‘Duhen zgjedhje të parakohshme’, Hajdari tregon zgjidhjen e vetëm për të ‘ndrequr vendin’ Bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore Rudina Hajdari

Bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore Rudina Hajdari ka treguar zgjidhjen e vetme për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Në një postim në Twitter, Hajdari deklaron se Refoma Zgjedhore për zgjedhje të lira duhet të zhbëhet marrëveshja e 2008-ës dhe të miratohen rekomandimet e OSBE/ODHIR-it.

Gjithashtu deputetja kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare e lokale.

“Zgjidhja është vetëm 1, brenda Dhjetorit të zhbëhet marrëveshja e 2008, të miratohen rek OSBE/ODHIR-it dhe vetëm më pas të kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare e lokale dhe ta ndreqim këtë vend. Boll me kryetarë perandorakë që e kanë shkatërruar demokracinë në këtë vend”, shkruan Hajdari.

FGHJ.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1049690246582
array(1) { ["section"]=> string(91) "duhen-zgjedhje-te-parakohshme-hajdari-tregon-zgjidhjen-e-vetem-per-te-ndrequr-vendin-182862" }