‘Duhet patjetër marrëveshje politike’ Agron Duka zbulon kushtin që aleatët e i kanë vendosur Bashës

Publikuar tek: politike, më 22:47 11-09-2019 ‘Duhet patjetër marrëveshje politike’ Agron Duka zbulon kushtin që aleatët e i kanë vendosur Bashës Agron Duka, aleati i Bashes dhe njeherazi kreu i PAA

Kreu i PAA Agron Duka, ka treguar mbrëmjen e sotme kushtin që krerët e partive aleate me PD i kanë venodsur Bashës.

I ftuar në studion e RepolitiX, Duka tha se duhet të bëhet patjetër një marrëveshje politike mes dy palëve që të bëhet më pas Reforma Zgjedhore dhe sistemin zgjedhor.

"Ne jetojmë në një situatë absurdi. Nuk kemi gjykatë kushtetuese. Ne kemi 61 bashki që drejtohen nga socialistët. Kemi një rast të vërtetuar dhe disa tjera që po ndiqen ku mund të bëhen zgjedhje prapë. Duhet patjetër të ketë marrëveshje politike. Ne kemi qenë për 13 tetorin por duke parë që nuk ka asnjë lloj vullneti jemi në këtë situatë. Ne i kërkojmë Bashës Reformën zgjedhore dhe sistemin zgjedhor", u shpreh Agron Duka në Report Tv.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010498046875
array(1) { ["section"]=> string(104) "duhet-patjeter-marreveshje-politike-agron-duka-zbulon-kushtin-qe-aleatet-e-i-kane-vendosur-bashes-178135" }