"Duhet vetëm një vajzë", mesazh për dhunën kundër grave

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 12-03-2015

Ky është një video-mesazh sensibilizues për arsimimin e vajzave dhe dhunën kundër grave.

Mesazhi i titulluar "Duhet vetëm një vajzë" jepet nëpërmjet pankartave që mbahen në duar edhe nga personazhe të njohur të jetës politike, kulturore e artistike në vend. Një video shfaqet edhe zëvendës ministrja e Arsimit Nora Malaj, deputetja Jorida Tabaku, aktorja Ema Andrea, e shumë personazhe të tjerë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dëshmia tronditëse e një ‘’killeri”, humor i zi nga Besart Kallaku (Video)
Arrestohet në Rinas ish-përgjegjësi i zyrës nr.1 së hipotekës »
Article Logic
Execution time: 0.018916845321655
array(1) { ["section"]=> string(57) "duhet-vetem-nje-vajze-mesazh-per-dhunen-kunder-grave-5719" }