Duka-Bashës: Nëse hyn në zgjedhje me kushtet e Ramës, i pushkatuar

Publikuar tek: politike, më 22:57 20-05-2019 Duka-Bashës: Nëse hyn në zgjedhje me kushtet e Ramës, i pushkatuar

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘360 Gradë’ në RTV Ora.

Duka ka komentuar zgjedhjet e 30 qershorit dhe u shpreh se ky proces është i padrejtë.

Sipas Dukës, nëse Basha hyn në zgjedhje me kushtet e Ramës është i pushkatuar politikisht.

‘Nuk mendoj se ka vullnet për të hyrë në zgjedhje sepse ky proces është i padrejtë. Nuk besoj se mund të ketë forcë që të na diktojë të hyjmë në zgjedhje. Ky do jetë gabimi më i madh i opozitës, nëse Lul Basha dhe opozita hyjnë në zgjedhje me kondicionet që i vë Rama pa bërë asnjë lloj ndryshimi në bazë dhe reformë zgjedhore, atëherë politikisht janë të mbaruar, të pushkatuar’, deklaroi Duka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03624701499939
array(1) { ["section"]=> string(71) "duka-bashes-nese-hyn-ne-zgjedhje-me-kushtet-e-rames-i-pushkatuar-165059" }