Duka prezanton trajnerin e ri: I kërkoj falje Zengës, Sedorfit dhe Malezanit por zgjodhëm më të mirën

Publikuar tek: sport, më 10:28 19-07-2017 Duka prezanton trajnerin e ri: I kërkoj falje Zengës, Sedorfit dhe Malezanit por zgjodhëm më të mirën

Siç ishte programuar, në orën 11:00 në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, sot presidenti Armando Duka ka prezantuar trajnerin e ri të Shqipërisë.

Christian Panucci është zyrtarisht zgjedhja që FSHF ka bërë për pankinën kuqezi. Duka në fjalën e tij hapëse ka folur për ccfarë ka ndodhur në ditët e fundit duke falenderuar kandidatët me të cilët ka negociuar dhe ka bërë publik gjithashtu dhe objektivin.

“Falenderoj të gjithë kandidatët që ne kemi kontaktuar, apo kanë qenë të gatshëm për gjithccka kemi ndarë së bashku. Kemi patur kandidatura të rëndësishme. Falenderoj Valter Zengën, Clanrenc Sedorf, Malezanin. I kërkoj falje për vendimin por ishte zgjidhja më e mirë për ne. Kemi bërë zgjedhjen më të mirë për të gjitha karakteristikat që trajneri ka. Jam shumë i bindur që së bashku me stafin e tij, bashkë me të gjithë ne do të bëjmë të mundur të jemi pjesë e Euro 2020”, ka deklaruar presidenti i FSHF, Armando Duka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024709939956665
array(1) { ["section"]=> string(105) "duka-prezanton-trajnerin-e-ri-i-kerkoj-falje-zenges-sedorfit-dhe-malezanit-por-zgjodhem-me-te-miren-86636" }