Duket si Hëna por është Venusi, pamjet spektakolare nga Alpet e Zvicrës (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:18 04-04-2020 Duket si Hëna por është Venusi, pamjet spektakolare nga Alpet e Zvicrës (VIDEO) Venusi shfaqet pas Alpeve Zviceriane

Një video me pamje spektakolare nga Alpet e Zvicrës po bën xhiron e botës, ku në qiell shfaqet një "yll" me shkëlqim më të madh se zakonisht.

Disa e ngatërruan me Hënën, por autoritetet italiane që merren me studimin e yjeve thanë që ajo dritë me shumë shkëlqim pas alpeve Zviceriane ishte as më pak dhe as më shumë por Venusi.

Një pamje mjaft e bukur që përsëritet çdo 8 vite, kur Venusi takohet me Pleiadën, duke ofruar një spektakël më vete.

Ndërkohë astronomët bëjnë të ditur se në natën midis 7 dhe 8 prillit do të shfaqet Super Hëna, që është një nga ngjarjet e shumta që do të shfaqen këtë muaj.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094149112701416
array(1) { ["section"]=> string(83) "duket-si-hena-por-eshte-venusi-pamjet-spektakolare-nga-alpet-e-zvicres-video-201278" }