Duket si një 'San Siro' i ri, merr formën e plotë 'shtëpia' e kombëtares shqiptare

Publikuar tek: sport, më 19:08 25-08-2018 Duket si një 'San Siro' i ri, merr formën e plotë 'shtëpia' e kombëtares shqiptare

“Arena Kombëtare” duket se po merr formë dhe shumë shpejtë do të jetë gati për Kombëtaren.

Pamjet janë shpërndarë nga Federata Shqiptare e Futbollit në faqen zyrtare në “Facebook”.

Impianti do të jetë “shtëpia” e re e kuqezinjve, që jo vetëm do të jetë me kushte moderne, por mbi të gjitha do të jetë i mbuluar, kështu që edhe tifozët nuk do të “preken” nga reshjet gjatë prezencës në shkallët e stadiumit.

Deri më tani Kombëtarja ka luajtur në “Elbasan Arena” ose në “Loro Boriçi”, por që shumë shpejtë “shqiponja” do të ketë “shtëpinë” e vet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016278028488159
array(1) { ["section"]=> string(84) "duket-si-nje-san-siro-i-ri-merr-formen-e-plote-shtepia-e-kombetares-shqiptare-132155" }