Dule: Me Ramën ndahem përfundimisht në 2016-ën, nuk ka negociata me BE-në këtë vit

Publikuar tek: politike, më 20:39 23-10-2015 Dule: Me Ramën ndahem përfundimisht në 2016-ën, nuk ka negociata me BE-në këtë vit

Pas ftohjes së marrëdhënieve politike dhe pas debateve të fundit që ka pasur me kryeministrin Edi Rama në Kuvendin e Shqipërisë, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, deklaroi se ndarja përfundimtare me koalicionin e majtë do të vijë në kongresin e ardhshëm të kësaj force politike që do të mbahet në fillim të 2016-ës.

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, Dule tha se marrëdhëniet me Ramën nuk funksionojnë. “Për divorcin formal do mbahet një kongres i PBDNJ-së, por që do të jepet në vitin 2016”, tha Dule. Gjithashtu, kreu i PBDNJ-së paralajmëroi se për shkak të mosplotësimit të standardeve të integrimit, Shqipërisë këtë vit nuk do t’i hapen negociatat me BE-në. Dule komentoi edhe marrëdhëniet mes Ramës dhe Metës, duke i quajtur ato si marrëdhënie ndërpersonalemes tyre.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089418888092041
array(1) { ["section"]=> string(86) "dule-me-ramen-ndahem-perfundimisht-ne-2016-en-nuk-ka-negociata-me-be-ne-kete-vit-23835" }