Dule takohet me ish kryeministrin Samaras, Llalla: I bëjnë presion Ramës për të marrë dy bashki në tavolinë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:27 05-06-2015 Dule takohet me ish kryeministrin Samaras, Llalla: I bëjnë presion Ramës për të marrë dy bashki në tavolinë

Historiani Arben Llalla ka sulmuar ashpër takimin mes Vasil Bollanos Leonidhas Papa dhe Fredi Belerit me ish kryeministrin grek Andoni Samaras. Sipas tij takimi me Samaras është bërë, pasi  ata e dinë që nuk mund të fitojnë asnjë bashki dhe kërkojnë t’i bëhet presion Edi Ramës. Llala shkruan se në këtë takim ka qenë edhe Vangjel Dule, i cili kërkon që  dy bashki t’i marrë në tavolinë.

“Sahan lëpirësit e ,,vorios ipirus,, takuan mbrëmë ish kryministrin grek, Andoni Samaras. Në takim ishin i papuni dhe humbësi i bashkisë së Himarës më 2011, Vasil Bollano, paraushtaraku i SFEVA, Leonidha Papa dhe vrasësi kriminel, Fredi Beleri që ka edhe dy emra të tjerë si Dionisis dhe Fotis. Mungonte Vangjel Dule i cili i trembur nga shkrimet e mia u fsheh pas aparatiti fotografik. Këta u qanë tek Samarasi se nuk mund të fitojnë asnjë bashki prandaj Greqia duhet ti bëj presion Ramës që dy bashki tia japi në tavolin. Para takimit këta me Dulen kishin bërë disa takime në Hotel Divani me shqiptarët mysliman nga komuna e Vranishtit dhe u kishin ofruar ... që të votojnë Fredi Belerin e PBDNJ. Më 2013 Vangjel Dule u zgjodh deputet me rreth 1.000 vota të marë në Vranisht. Këtë e tha Panajot Barka publikisht...”, shkruan Llalla në postimin e tij në Facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mashtronin me rimbursimin e ilaçeve tumorale, Prokuroria 7 urdhër-arreste për zyrtarët që përfituan 550 milionë lekë
Tentuan t'i marrin katër mijë euro 40 vjeçarit, kapen autorët »
Article Logic
Execution time: 0.011348009109497
array(1) { ["section"]=> string(111) "dule-takohet-me-ish-kryeministrin-samaras-llalla-i-bejne-presion-rames-per-te-marre-dy-bashki-ne-tavoline-12730" }