Dule takon përfaqësuesit e OSBE/ODIHR: Shqetësim për procesin zgjedhor në zonat me minoritet grek

Publikuar tek: politike, më 18:18 04-06-2015 Dule takon përfaqësuesit e OSBE/ODIHR: Shqetësim për procesin zgjedhor në zonat me minoritet grek

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule është takuar me shefin e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve të OSBE/ODIHR, ambasadoren Audrey Glover.

Gjatë takimit, kreu i PBDNJ Dule, foli mbi mënyrën e organizimit të zgjedhjeve për pushtetin vendor të 21 qershorit si dhe shprehu shqetësimin mbi ecurinë e procesit zgjedhor në zonat ku jetojnë historikisht dhe në numër të konsiderueshëm pjesëtarët e minoritetit etnik grek.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070698261260986
array(1) { ["section"]=> string(102) "dule-takon-perfaqesuesit-e-osbe-odihr-shqetesim-per-procesin-zgjedhor-ne-zonat-me-minoritet-grek-12691" }