Durrës/ “Arrest me burg” për dy ish-zyrtarë, shpërdoruan detyrën

Publikuar tek: aktualitet, më 16:49 16-03-2015 Durrës/ “Arrest me burg” për dy ish-zyrtarë, shpërdoruan detyrën

Gjykata e Durrësit ka vendour masën e sigurisë “arrest me burg” për dy ish-zyrtarë të lartë të Ujësjellës-Kanalizime , Franc Stajka ish-drejtues teknik dhe Tonin Deda, ish-kryetar i degës teknike.

“Mbi ta rëndon akuza e “shpërdorimit të detyrës”, pasi në cilësinë e anëtarëve të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave dyshohet se kanë paracaktuar fituesin e procedurës së prokurimit publik për furnizimin me ujë të zonës Spitallë Porto Romano- Bisht Pallë, si edhe rikonstruksioni i rrjetit të furnizimit me ujë të pijshëm për zonën e Shkozetit dhe Sukthit.

Ish punjonjësit  i kanë shkaktuar shtetit një dëm në vlerë rreth 30 milionë lekë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komitetit i Stabilizim Asocimit, Vlahutin: BE e gatshme t'ju ndihmojë, realizoni reformat
Kërkon të dal në emisionin “Opinion”, 24 vjeçari kërcënon se do të hidhet nga kati i tetë »
Article Logic
Execution time: 0.011412858963013
array(1) { ["section"]=> string(65) "durres-arrest-me-burg-per-dy-ish-zyrtare-shperdoruan-detyren-6077" }