DURRËS/ Qytetarët denoncojnë: Pallatet e ish-deputetit socialist Hazir Gashi më të dëmtuarat, ndërtuesi nuk na përgjigjet (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 05-12-2019 DURRËS/ Qytetarët denoncojnë: Pallatet e ish-deputetit socialist Hazir Gashi më të dëmtuarat, ndërtuesi nuk na përgjigjet (FOTOT)

Pallatet e ndërtuara nga biznesmeni Hazir Gashi, ish-deputeti socialist, janë dëmtuar më rëndë në qytetin e Durrësit. Banorët tashmë po tregojnë dhe skemën sesi ka funksionuar.

Ata thonë se pallatet janë bërë pa cilësi.

Pallatet janë ndërtuar përpara se Gashi të merrte mandatin e deputetit. Ai ishte aksioner i firmës Drenova e regjistruar në QKR me object ndërtimin e pallateve.

Vetë Rama u ka kërkuar ish-pronarëve të pallateve që të rindërtojnë ndërtesat që u janë shkatërruar. Banorët thonë se ata vetë I kanë kërkuar gashit të merret me këtë gjë, por firma nuk I është përgjigjur.

Pallatet e ish deputetit socialist janë edhe në qendër të Durrësit. Banorët thonë se pallatet janë prishur për shkak të cilësisë së keqe të betonit, që është marrë te firma e ish-kryetarit të bashkisë Vangjush Dako, por që ketë duhet ta zgjidhe prokuroria nëse do të ketë hetime.

76778205_443517346593069_1140228192619986944_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084669589996338
array(1) { ["section"]=> string(131) "durres-qytetaret-denoncojne-pallatet-e-ish-deputetit-socialist-hazir-gashi-me-te-demtuarat-ndertuesi-nuk-na-pergjigjet-fotot-188502" }