Durrës/ Roja bregdetare shpëton jahtin me 7 turistë italianë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:14 14-08-2019 Durrës/ Roja bregdetare shpëton jahtin me 7 turistë italianë

Roja bregdetare e Durrësit ka shpëtuar mbrëmjen e sotme shtatë persona.

Mësohet se ata ishin turistë italianë, të cilët kanë kërkuar ndihmë në kapiterinë e Durrësit.

Shtatë personat kanë dhënë alarmin SOS 5 milje larg portit të Durrësit, pasi jahti i tyre pësoi fikje të motorit për shkak të motit, i cili u shoqërua me erë dhe furtunë.

Sakaq, raportohet se tashmë turistët ndodhen në gendje të mirë shëndetësore. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00984787940979
array(1) { ["section"]=> string(66) "durres-roja-bregdetare-shpeton-jahtin-me-7-turiste-italiane-175354" }