Durrësi “fushëbeteja” e re e votave, Grida Duma kryeson lehtë në 9 kuti të hapura

Publikuar tek: politike, më 05:37 22-06-2015 Durrësi “fushëbeteja” e re e votave, Grida Duma kryeson lehtë në 9 kuti të hapura Kutite e hapura deri tani ne qytetin e Durresit

Durrësi po kthehet “fushëbeteja” e re mes kandidatit të maxhorancës që kërkon një mandat të tretë Vangjush Dako në qytetin e Durresit, dhe Grida Dumës që konkurron për herë të parë në këtë qytet. 

Në zonën  rurale duket se Grida Duma ka një përparësi të lehtë në krahasim me kandidatin Dako por kjo gjë do të rishihet edhe në vijim sepse janë vetëm kutitë e para nga mbi 300 kutitë që priten të numërohen.

Në 9 kutitë e hapura deri tani 1359 vota janë regjistruar për Grida Dumën ndërkohë që 1324 janë për Vangjush Dakon. Nëse ecet me këtë ritëm votash, do të duket një tension i qartë i të dy palëve. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008997917175293
array(1) { ["section"]=> string(84) "durresi-fushebeteja-e-re-e-votave-grida-duma-kryeson-lehte-ne-9-kuti-te-hapura-14289" }