Durrsakët në alarm, Teuta me "paterica" drejt Gjirokastrës

Publikuar tek: sport, më 13:48 07-03-2017 Durrsakët në alarm, Teuta me

Barazimi ndaj Skënderbeut i ka kushtuar jo pak Teutës. Në ndeshjen e radhës ndaj Luftëtarit, skuadra durrsake rrezikon të jetë pa shtatë titullarë.

E sigurt është mungesa e mesfushorëve Gerhard Progni dhe Arbër Çyrbja të cilët janë pezulluar për shkak kartonash.

Të dëmtuar janë Fabio Beqja, Blerim Kotobelli dhe Shpëtim Moçka, e ndërsa nuk dihet nëse do të jenë gati dhe të rikuperohen dy futbollistët e tjerë Bledar Hodo dhe kapiteni Rustem Hoxha.

Një gjë është e sigurt, Gugash Magani, do të shkojë me "paterica" në Gjirokastër. Këto mungesa, ia bëjnë akoma më të vështirë arritjen e objektivave klubit të Teutës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065839290618896
array(1) { ["section"]=> string(61) "durrsaket-ne-alarm-teuta-me-paterica-drejt-gjirokastres-71058" }