Dy aksidente me motoçikleta në Sarandë/ Plagosen turistët e huaj, nisen urgjent me helikopterë drejt Traumës

Publikuar tek: aktualitet, më 20:37 21-07-2019 Dy aksidente me motoçikleta në Sarandë/ Plagosen turistët e huaj, nisen urgjent me helikopterë drejt Traumës

Dy aksidente kanë ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin e Sarandës.

Mësohet se të dy aksidentet kanë qenë me motoçikleta  dhe janë dëmtuar turistë të huaj.

Raportohet se 34 vjeçari italian dhe 24 vjeçari suedez kanë marrë plagë në trup.

Nderkaq turistët janë transportuar menjëherë me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Ndërkohë qe policia është duke zbardhur shkaqet e aksidenteve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011215925216675
array(1) { ["section"]=> string(113) "dy-aksidente-me-motocikleta-ne-sarande-plagosen-turistet-e-huaj-nisen-urgjent-me-helikoptere-drejt-traumes-172899" }