Dy aktorë të Hollywood për promovimin e filmit të tyre në Shqipëri

Publikuar tek: kulture-art, më 18:58 12-04-2018 Dy aktorë të Hollywood për promovimin e filmit të tyre në Shqipëri Posteri i filmit

Më 14 Prill në Cineplexx do të vijnë për herë të parë aktorët Robert Davi dhe Luke Goss.

Aktorët e njohur të Hollywood do të promovojnë filmin e tyre ‘Your Move’, një film i zhanrit thriller me regji të Luke Goss. Filmi do të nisë të shfaqet rregullisht në Cineplexx nga dita e dielë, pas premieres së ditës së shtunë datë 14 Prill, e cila do të jetë e rezevuar për shtypin, personalitete të fushës dhe mbajtësit e kartës Cineplexx Black.

Kjo premiere është disi ndryshe nga eventet dhe premierat që Cineplexx ka organizuar deri më tani sepse do të jetë e organizuar në stilin e një ‘red carpet’ Hollywoodian. Në hapësirën e rezervuar për shtypin, do të jetë I pranishëm edhe producenti Cedric Magnin dhe do të ketë hapësirë për intervista, autografë dhe fotografi.  

Një bio e shkurtër për aktorët dhe punët e tyre pak më poshtë.

LUKE GOSS 

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0331577/?ref_=nv_sr_1

Aktor: Blade II; Tekken; One Night with the King

Regjisor: Your Move

Fitues i: Cmimi Character and Morality (Actor) në Entertainment Awards

U be edhe me i njohur ne francizen Death Race.

ROBERT DAVI

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0001108/?ref_=tt_ov_st_sm

Ka performuar ne mbi 130 role. Njohet per rolet e tij si “bad boy” e gangster ne filma si The Goonies, apo filmin e vitit 1989 te James Bond à Licence to Kill.

Aktor: Die Hard; Licence to Kill; The Expendables 3

Regjisor: The Dukes; Magic

Fitues i: Best Director (The Dukes) në Queens Film Festival

YOUR MOVE

"Your Move" tregon historinë e një njeriu që duhet të shkojë në masa ekstreme për të zbuluar se çfarë ka ndodhur me gruan dhe vajzën e rrëmbyer.

Zhanri: Triller

Kohezgjatja: 96 minuta

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012334108352661
array(1) { ["section"]=> string(73) "dy-aktore-te-hollywood-per-promovimin-e-filmit-te-tyre-ne-shqiperi-116677" }