Dy arsyet pse u vra Ivanoviç sipas Albin Kurtit

Publikuar tek: rajon, më 08:12 26-01-2018 Dy arsyet pse u vra Ivanoviç sipas Albin Kurtit

Vrasja e Oliver Ivanoviç sipas Albin Kurtit është bërë për të treguar se në veriun e Mitrovicës vazhdon të ketë ndikim të madh Beogradi.

“Dy shpjegime, e para që Serbia dëshiron të tregojë se veriu nuk mund të bëhet Kosovë dhe se vetëm Serbia mund të qeverisë atje” , ka thënë Kurti, për JNK. 

Sipas tij arsyeja e dytë që ai është vrarë, është eliminimi i tij pasi ishte i përfshirë në disa krime .

“Shpjegimi tjetër për shkak të dënimit dhe dëshmitarëve që e kanë parë gjatë luftës dhe pas. Mund ta ketë eliminuar dikush  si dëshmitar  i krimit në kohën kur ka pasur marrëdhënie të këqija me Vuçiç”, tha ai.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011920928955078
array(1) { ["section"]=> string(54) "dy-arsyet-pse-u-vra-ivanovic-sipas-albin-kurtit-107967" }