Dy botë muzikore bëhen bashkë, tingujt e pianos dhe të violinës në eventin e paharrueshëm

Publikuar tek: kulture-art, më 10:18 31-10-2017 Dy botë muzikore bëhen bashkë, tingujt e pianos dhe të violinës në eventin e paharrueshëm

Sonte do të zhvillohet nata e fundit e edicionit të 11 të festivalit “ Takimet Muzikore të dy botëve”.

Mbrëmja do të bëhet në orën 19.00 në Hotel Sheraton.

Do të luhen tinguj të ndërthurur të muzikës klasike, me piano dhe me violinë nga dy artistë si Silva Skënderi dhe violinist nga Mali i zi Miran Begic.

Do të jetë një Duo me vepra të zgjedhura nga repertori kryesor i muzikës dhe autorëve klasikë.

23032392_10155834033839313_3650027572038006386_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026527881622314
array(1) { ["section"]=> string(94) "dy-bote-muzikore-behen-bashke-tingujt-e-pianos-dhe-te-violines-ne-eventin-e-paharrueshem-97811" }