'Dy dekada pasi e çliruan, e kemi në grup', gazetari anglez komenton Kosovën

Publikuar tek: sport, më 15:28 02-12-2018 'Dy dekada pasi e çliruan, e kemi në grup', gazetari anglez komenton Kosovën

Në shortin për kualifikimet në Euro 2020 në Dublin, Shqipëria u rezervua në grupin H, ndërsa Kosova në grupin A.

Në grupin e tyre 'dardanët' do të përballen me Anglinë, e cila ndodhet edhe ajo në grupin A.

I konsideruar si grup favorizues për Kosovën, ka patur reagime të shumta në rrjetet sociale. Mes tyre ka reaguar dhe gazetari i sportit në AP, Rob Harris, i cili pas shortit postoi në Tëitter:

“Kosova në grup me Anglinë në kualifikimet për Euro 2020, dy dekada pasi Britania luajti rol kyç në luftën ndaj Serbisë, duke detyruar Beogradin të tërhiqet nga Kosova. Grupi A: Angli, Çeki, Bullgari, Mali i Zi, Kosovë”. Ndeshjet e këtij grupi do të fillojnë në mars të vitit të ardhshëm", ka shkruar gazetari.

iiiiiaiaiiai.png

15437538477443.jpg

-YMcDVGc_400x400.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069191455841064
array(1) { ["section"]=> string(79) "dy-dekada-pasi-e-cliruan-e-kemi-ne-grup-gazetari-anglez-komenton-kosoven-143663" }