Dy ditë betejë me flakët, ndodh ‘mrekullia’ në Shëngjin: Nisin rreshjet e shiut (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:56 23-08-2019 Dy ditë betejë me flakët, ndodh ‘mrekullia’ në Shëngjin: Nisin rreshjet e shiut (VIDEO) Pjese e shkeputur nga video e rreshjeve te shiut ne Shengjin

Pas dy ditësh betejë me flakët dhe rrezikut për të djegur banesat që ndodheshin rrëzë kodrës, në Shëngjin ka ndodhur ‘mrekullia’ e shumëpritur.

Gazetarja Alma Çupi ka shpërndarë pak më parë një video nga Shëngjini, nën reshjet e shiut tashmë, ndërsa banorët dhe turistët kanë dalë në restorantet dhe lokalet e zonës. Më herët, mbrëmjen e sotme drejt Shëngjinit u nisën me urgjencë zjarrfikëset nga Tirana, Mirdita e Shkodra pasi flakët u afruan shumë pranë shtëpive.

‘Shi ne Shengjin. Mendoi Zoti per zjarrin’, shkruan Çupi krah videos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071671009063721
array(1) { ["section"]=> string(88) "dy-dite-beteje-me-flaket-ndodh-mrekullia-ne-shengjin-nisin-rreshjet-e-shiut-video-176153" }