Dy ditë para të dielës së Pashkëve, Basha: T’i lutemi Zotit të na e lehtësojë këtë sprovë të madhe që po kalojmë

Publikuar tek: politike, më 20:05 10-04-2020 Dy ditë para të dielës së Pashkëve, Basha: T’i lutemi Zotit të na e lehtësojë këtë sprovë të madhe që po kalojmë Foto e shperndare nga kreu i PD Lulzim Basha

Kreu i PD Lulzim Basha ka publikuar në pak minuta një mesazh urimi dy ditë para të dielës së Pashkëve.

“Dy ditë përpara të dielës së Pashkëve, në këtë të premte të veçantë të sakrificës dhe dhimbjes, le të bashkohemi në një lutje të përbashkët: t’i lutemi Zotit të na e lehtësojë këtë sprovë të madhe që po kalojmë si familje, si vend dhe si komb, dhe të na japë durim dhe fuqi për të dalë më të fortë prej saj”, shkruan Basha.

Të lutemi në këtë të premte që mëshira e Perëndisë thotë Basha, të zbusë zemrat tona.

“Sjelltë heshtja e kësaj të premte ndriçim dhe meditim për secilin prej nesh, për atë çfarë mund të bëjmë më mirë. Të lutemi në këtë të premte që mëshira e Perëndisë të zbusë zemrat tona dhe të na udhëzojë e mbushë me dashuri e besim në rrugën e sprovës drejt normalitetit dhe lirisë”, përmbyll Lulzim Basha dhe mesazhin r tij e shoqëron me këtë foto:

good-friday-1522385378.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0204918384552
array(1) { ["section"]=> string(117) "dy-dite-para-te-dieles-se-pashkeve-basha-t-i-lutemi-zotit-te-na-e-lehtesoje-kete-sprove-te-madhe-qe-po-kalojme-202150" }