Dy familjarë dhe dy punëtorë të komunales përcjellin në banesën e fundit 72-vjeçaren nga Fieri

Publikuar tek: aktualitet, më 20:08 29-03-2020 Dy familjarë dhe dy punëtorë të komunales përcjellin në banesën e fundit 72-vjeçaren nga Fieri 72-vjeçarja viktimë e Covid përcillet në banesën e fundit

I jepet lamtumira e fundit të moshuarës nga Fieri që ndërroi jetë pas komplikacioneve nga virusi Covid-19.

Pandemia e koronavirusit ka mbyllur brenda shtëpive të tyre një botë të tërë. Duket sikur një hap jashtë pragut të derës gjendet ai armiku i padukshëm që dhe për faktin se është i padukshëm bëhet edhe më i frikshëm e i rrezikshëm.

Edhe traditat mijëra vjeçare kanë ndryshuar, të paktën përkohësisht. Katër vetë e kanë përcjellë në banesën e fundit 72-vjeçaren Leonora Mocka nga Fieri. Nipër e mbesa, fëmijë e të afërm nuk kanë mundur të jenë të pranishëm në ceremoninë mortore. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087101459503174
array(1) { ["section"]=> string(101) "dy-familjare-dhe-dy-punetore-te-komunales-percjellin-ne-banesen-e-fundit-72-vjecaren-nga-fieri-200571" }