Dy gëzime në një ditë: Aktori dhe regjisori i njohur Dhimitër Orgocka tani “Mjeshtër i Madh”

Publikuar tek: kulture-art, më 11:37 21-10-2016 Dy gëzime në një ditë: Aktori dhe regjisori i njohur Dhimitër Orgocka tani “Mjeshtër i Madh”

Sot, njeriu që i ka dhënë kaq shumë skenës shqiptare, aktori dhe regjisori Dhimitër Orgocka feston 80 vjetorin, dhe pikërisht sot Nishani i jep edhe titullin “Mjeshtër i Madh”.

80 vite jetë por  kjo nuk është vetëm ditëlindja e një njeriu qe i ka dhënë shumë skenës shqiptare. Është dita e lindjes e një njeriu të veçante i cili me punën e tij ka merituar tituj të rëndësishëm dhe sot i akordohet edhe  titulli "Mjeshtër i madh" nga Presidenti i Republikës Bujar Nishani.

dh.jpg

dh1.jpg

dh2.jpg

dh3.jpg

dh4.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027057886123657
array(1) { ["section"]=> string(95) "dy-gezime-ne-nje-dite-aktori-dhe-regjisori-i-njohur-dhimiter-orgocka-tani-mjeshter-i-madh-56930" }