Dy gola të Ikardit çojnë në krye të Serie A Interin

Publikuar tek: sport, më 22:56 25-11-2017 Dy gola të Ikardit çojnë në krye të Serie A Interin

Inter të paktën për mbrëmjen e sotme është udhëheqës i kampionatit italian. Zikaltërit arritën të marrin një fitore shumë me vlerë në fushën e Kaljarit.

Do të ishte Ikardi i cili në fillim kaloi në avantazh djemtë e Spaletit dhe më pas do të dyfishonte Borzoviç në pjesën e dytë.

Në të 74-ën Kaljari do të gjente golin që shkurtoi diferencat. Por nuk do të vononte shumë dhe Ikardi do të gjente një hapësirë në zonë për të shënuar golin e tretë për skuadrën e Spaletit.

Pas kësaj fitore Inter është në vend të parë me 36 pikë me 1 më shumë se Napoli dhe 5 më shumë se Juventus, por edhe me një ndeshje më shumë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15945100784302
array(1) { ["section"]=> string(58) "dy-gola-te-ikardit-cojne-ne-krye-te-serie-a-interin-100756" }