Dy kamikaze vrasin 22 persona në Nigeri, shpërthimet plagosin dhe 18 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 13:12 16-03-2016 Dy kamikaze vrasin 22 persona në Nigeri, shpërthimet plagosin dhe 18 të tjerë

Dy femra kamikaze kanë sulmuar qytetin Borno që ndodhet shumë afër Maiduguri-t të Nigerisë duke vrarë 22 persona dhe plagosur 18 të tjerë.

Kamikazet kanë shpërthyer njëra pas tjetrës duke qenë shumë afër me njëra-tjetrën në një zonë, e cila konsiderohet si një nga vendet më të populluara të Afrikës. Asnjë organizatë terroriste nuk ka marrë deri tani përgjegjësinë e sulmit, raporton Reuters.  

“Fatkeqësisht 22 njerëz kanë humbur jetën dhe 18 ë tjerë janë plagosur, disa prej tyre rëndë. Sulmi i parë u bë pranë një xhamie, ndërsa sulmi i dytë 50 metra më larg, pak minuta më vonë”, ka thënë zëdhënësi i ushtrisë Sani Usman.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koreja e Veriut dënon studentin amerikan me 15 vite punë të detyruar
Hillary Clinton “blindon” kandidimin, Donald Trump eleminon një tjetër kundërshtar »
Article Logic
Execution time: 0.011788129806519
array(1) { ["section"]=> string(82) "dy-kamikaze-vrasin-22-persona-ne-nigeri-shperthimet-plagosin-dhe-18-te-tjere-35247" }