Dy këshilltarët e ministrit Bushati, “e qajnë” vallen greke në dasmë (Video)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:59 01-08-2016

Këshilltari i ministrit të Jashtëm, Pirro Vengu dhe zëdhënësi i ministrisë, Glevin Dervishi, e “qajnë” vallen greke.

“Panorama” ka publikuar një video nga dasma e Dervishit, i cili ka lidhur kurorë fundjavën e kaluar, ku shihen dy zyrtarët e Ministrisë së Jashtme teksa kërcejnë vallen e fqinjit jugor.

Në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, vitet e fundit ka pasur një rritje të diplomatëve dhe punonjësve të rinj që janë shkolluar në Greqi. Madje, Pirro Vengut iu desh të justifikohej që një letër të ardhur nga Athina, ku atij i kërkohej të bëhej pjesë e shërbimit ushtarak të atij vendi, për shkak se kishte pasaportën greke. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094919204711914
array(1) { ["section"]=> string(77) "dy-keshilltaret-e-ministrit-bushati-e-qajne-vallen-greke-ne-dasme-video-48420" }