Dy lojtarët gjermanë “dru me hashash” i vënë zjarrin hotelit në Shqipëri, përjashtohen

Publikuar tek: sport, më 15:12 15-10-2016 Dy lojtarët gjermanë “dru me hashash” i vënë zjarrin hotelit në Shqipëri, përjashtohen

Vitali Janelt dhe Idrisa Ture janë përjashtuar nga kombëtarja e Gjermanisë U-19. Arsyeja? Kishin harruar ndezur nargjilen në dhomën e hotelit në Tiranë, gjatë grumbullimit të Eliminatoreve të Europianit për 19-vjeçarë.

Mediat gjermane kanë pyetur të çuditura në raportimet e tyre për këtë episod se si kanë mundur që dy lojtarët gjermanë të kenë gjetur nargjilen dhe ta kenë futur në hotel.

Gjermania U-19 luajti edhe kundër Shqipërisë U-19, duke fituar 3-2, ndërsa golat për kuqezinjtë i shënoi Agim Zeka, sulmuesi i Skënderbeut, sfidë kjo që u luajt një javë më parë në “Selman Stërmasi”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02761697769165
array(1) { ["section"]=> string(89) "dy-lojtaret-gjermane-dru-me-hashash-i-vene-zjarrin-hotelit-ne-shqiperi-perjashtohen-56290" }