Dy mbretëreshat “përplasen” në MTV Music Awards, kush do fitojë?

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:04 26-07-2016 Dy mbretëreshat “përplasen” në MTV Music Awards, kush do fitojë?

Beyonce dhe Adele janë dy këngëtaret me më shumë nominime në MTV Music Awards për vitin 2016. Amerikanja ka arritur një rekord prej 11 nominimesh, duke u ndjekur nga britanikja me 8 të tilla.

Këngët e albumit “Lemonade” të Beyonce dhe “25” tëAdele, janë ato që do të dominojnë këtë cereomoni, ndërsa lufta bëhet edhe më ashpër për çmimin kryesor, atë të “Videos së Vitit”.

Në këtë kategori janë futur emra të mëdhenj të muzikës si Drake me “Hotline Bling”, Kanye West me “Famous” dhe Justin Bieber me “Sorry”, sigurisht pa harruar Beyonce dhe Adele me “Formation” dhe “Hello”.

Lista e plotë:

Video of the Year:

Adele – “Hello”

Beyoncé – “Formation”

Drake – “Hotline Bling”

Justin Bieber – “Sorry”

Kanye West – “Famous”                                      

Best Female Video:

Adele – “Hello”

Beyoncé – “Hold Up”

Sia – “Cheap Thrills”

Ariana Grande – “Into You”

Rihanna ft. Drake – “Work” (short version)

Best Male Video:

Drake – “Hotline Bling”

Bryson Tiller – “Don’t”

Calvin Harris ft. Rihanna – “This Is What You Came For”

Kanye West – “Famous”

The Weeknd – “Can’t Feel My Face”

Best Collaboration: 

Beyoncé ft. Kendrick Lamar – “Freedom”

Fifth Harmony ft. Ty Dolla $ign – “Work From Home”

Ariana Grande ft. Lil Wayne – “Let Me Love You”

Calvin Harris ft. Rihanna – “This Is What You Came For”

Rihanna ft. Drake – “Work” (short version)

Best Hip Hop Video: 

Drake – “Hotline Bling”

Desiigner – “Panda”

Bryson Tiller – “Don’t”

Chance The Rapper – “Angels”

2 Chainz – “Watch Out”

Best Pop Video: 

Adele – “Hello”

Beyoncé – “Formation”

Justin Bieber – “Sorry”

Alessia Cara – “Wild Things”

Ariana Grande – “Into You”

Best Rock Video: 

All Time Low – “Missing You”

Coldplay – “Adventure Of A Lifetime”

Fall Out Boy ft. Demi Lovato – “Irresistible”

twenty one pilots – “Heathens”

Panic! At The Disco – “Victorious”

Best Electronic Video: 

Calvin Harris & Disciples – “How Deep Is Your Love”

99 Souls ft. Destiny’s Child & Brandy – “The Girl Is Mine”

Mike Posner – “I Took A Pill In Ibiza”

Afrojack – “SummerThing!”

The Chainsmokers ft. Daya – “Don’t Let Me Down”

Breakthrough Long Form Video:

Florence + The Machine – The Odyssey

Beyoncé – Lemonade

Justin Bieber – PURPOSE: The Movement

Chris Brown – Royalty

Troye Sivan – Blue Neighbourhood Trilogy

Best New Artist: 

Bryson Tiller

Desiigner

Zara Larsson

Lukas Graham

DNCE

PROFESSIONAL CATEGORIES

Best Art Direction: 

Beyoncé – “Hold Up”

Fergie – “M.I.L.F. $”

Drake – “Hotline Bling”

David Bowie – “Blackstar”

Adele – “Hello”

Best Choreography: 

Beyoncé – “Formation”

Missy Elliott ft. Pharrell – “WTF (Where They From)”

Beyoncé – “Sorry”

FKA Twigs – “M3LL155X”

Florence + The Machine – “Delilah”

Best Direction: 

Beyoncé – “Formation”

Coldplay – “Up&Up”

Adele – “Hello”

David Bowie – “Lazarus”

Tame Impala – “The Less I Know The Better”

Best Cinematography:

Beyoncé – “Formation”

Adele – “Hello”

David Bowie – “Lazarus”

Alesso – “I Wanna Know”

Ariana Grande – “Into You”

Best Editing:

Beyoncé – “Formation”

Adele – “Hello”

Fergie – “M.I.L.F. $”

David Bowie – “Lazarus”

Ariana Grande – “Into You”

Best Visual Effects:

Coldplay – “Up&Up”

FKA Twigs – “M3LL155X”

Adele – “Send My Love (To Your New Lover)”

The Weeknd – “Can’t Feel My Face”

Zayn – “PILLOWTALK”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024611949920654
array(1) { ["section"]=> string(66) "dy-mbretereshat-perplasen-ne-mtv-music-awards-kush-do-fitoje-47805" }