Dy person i rrëmben lumi, Rama publikon VIDEON si u shpëtuan me helikopter nga Forcat e Armatosura

Publikuar tek: aktualitet, më 09:17 05-02-2018 Dy person i rrëmben lumi, Rama publikon VIDEON si u shpëtuan me helikopter nga Forcat e Armatosura

Kryeministri Edi Rama publikon mëngjesin e sotëm, një ditë pas situatës së përmbytjeve në disa zona të vendit, një video nga operacioni i shpëtimit të Forcave të Aramtosura.

Në këtë video një helikopter i FA-së ndërhyn në Armenas të Selenicës për të shpëtuar dy person që kishin ngecur për shkak të nivelit të lartë të lumit.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje të operacionit të shpëtimit të dy qytetarëve në Armenas të Selenicës nga efektivët e Forcës Ajrore të FA, ju uroj një ditë të mbarë!”, shkruan Rama.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010246992111206
array(1) { ["section"]=> string(104) "dy-person-i-rremben-lumi-rama-publikon-videon-si-u-shpetuan-me-helikopter-nga-forcat-e-armatosura-109165" }