Dy raste me Covid-19 në Sarandë, të infektuarit ishin kthyer nga Greqia

Publikuar tek: aktualitet, më 20:48 04-08-2020 Dy raste me Covid-19 në Sarandë, të infektuarit ishin kthyer nga Greqia Ilustruese

Minsitria e Shëndetësisë ka konfirmuar ditën e sotme 2 raste të reja në fshati Kulluricë, Sarandë.

Bëhet me dije se personat e prekur nga Covid-19 kishin pak ditë që ishin kthyer nga Greqia, ku dyshohet se janë infektuar.

Ndërkohë, ka nisur hetimi epidemiologjik i rasteve dhe dy personat e infektuar janë karantinuar.

Kujtojmë që sot u shënua numri më i lartë i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë. 4 perona e humbën betejën me koronavirusin, ndërsa u shënuar edhe 130 raste të reja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010205984115601
array(1) { ["section"]=> string(77) "dy-raste-me-covid-19-ne-sarande-te-infektuarit-ishin-kthyer-nga-greqia-216094" }