Dy shpërthime me bombë në Homs i marrin jetën 32 personave, 70 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 13:54 28-12-2015 Dy shpërthime me bombë në Homs i marrin jetën 32 personave, 70 të plagosur

Të paktën 32 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë plagosur nga dy shpërthime të fuqishme me bombë në qytetin e Homsit në Siri.

Një prej shpërthimeve ishte kamikaze ndërsa sipas Observatorit të të Drejtave të Njeriut në Siri tha se shpërthimi tjetër erdhi nga një automjet i mbushur me eksploziv. Ky është sulmi i dytë më i madh që prej armëpushimit të vendosur mes forcave rrebele dhe qeverisë së Asadit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092408657073975
array(1) { ["section"]=> string(79) "dy-shperthime-me-bombe-ne-homs-i-marrin-jeten-32-personave-70-te-plagosur-28720" }